MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Konkurs o nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego

 

Już tylko tydzień pozostał na składanie prac w konkursie o Nagrodę im. Tadeusza Mazowieckiego 2016 – Prace zgłaszać można do 10 stycznia 2016 r.
Zbliża się termin nadsyłania prac do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego 2016. W piątek 10 stycznia 2016 roku mija termin na złożenie pracy w kategoriach Prasa, Radio, Telewizja lub „Dziennikarstwo na Pograniczu”. Prace powinny poszerzać wiedzę Polaków i Niemców o sobie nawzajem.
Nagroda w każdej z kategorii wynosi 5.000 euro, a jej fundatorami są Fundacja Roberta Boscha i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz polskie i niemieckie regiony przygraniczne: województwa zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie oraz kraje związkowe Meklemburgia-Pomorze Przednie, Brandenburgia i Wolne Państwo Saksonia. Nagroda „Dziennikarstwo na Pograniczu” takiej samej wysokości zostanie przyznana przez jury za pracę dokumentującą w sposób przykładny integrację i przemiany codzienności na pograniczu i który został przygotowany przez dziennikarzy z sześciu regionów partnerskich. 
Zwycięzcy zostaną odznaczeni w ramach IX Polsko-Niemieckich Dni Mediów, które po raz pierwszy odbędą się w Lipsku w dniach 11-12 maja 2016 r. Patronat nad konferencja objął Premier Wolnego Państwa Saksonia, Stanislaw Tillich. Dni Mediów odbywają się pod hasłem „Europa na rozstajach – integracja czy wykluczenie?” we współpracy z Medientreffpunkt Mitteldeutschland.
 
Warunki uczestnictwa
Polscy i niemieccy dziennikarze oraz rozgłośnie i redakcje z Polski i Niemiec mogą zgłaszać do konkursu prace, które po raz pierwszy ukazały się drukiem, zostały wyemitowane bądź udostępnione w internecie w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2015 roku. Prace opublikowane w języku polskim należy zgłaszać do biura Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, a te w języku niemieckim – do Biura Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej w kancelarii Wolnego Państwa Saksonia, niezależnie od tego, jakiej narodowości jest autor danej pracy. 
Nagrodę specjalną „Dziennikarstwo na Pograniczu“ jury przyzna za pracę, która zostanie nadesłana bezpośrednio do tej kategorii. Materiał powinien w sposób przykładny dokumentować integrację, przemiany i nowe problemy codzienności na pograniczu i zostać przygotowany przez dziennikarzy pochodzących z redakcji sześciu regionów partnerskich. W tej kategorii składać można prace prasowe, radiowe i telewizyjne, przy czym długość pracy radiowej i telewizyjnej nie może przekroczyć 30 minut, a długość pracy prasowej – 10.000 znaków ze spacjami. Spośród nadesłanych prac jury składające się z niezależnych ekspertów i przedstawicieli organizatorów wybierze najlepsze materiały w czterech kategoriach konkursowych (Prasa, Radio, Telewizja, „Dziennikarstwo na Pograniczu”).
Prace we wszystkich kategoriach można zgłaszać do 10 stycznia 2016 roku.
Warunki i formularze konkursowe dostępne są na stronie http://www.polsko-niemiecka-nagroda-dziennikarska.pl/. 
 
Kontakt
Magdalena Przedmojska
koordynator projektów
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa
tel.: + 48 (22) 338 62 73
faks: + 48 (22) 338 62 01
mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top