MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

prof. Krzysztof Skóra nie żyje

P6050046

 

Zmarł prof. Krzysztof Skóra - wybitny badacz przyrody, ichtiolog i założyciel fokarium w Helu, przyjaciel dziennikarzy, gościł nasz Klub wielokrotnie. Miał 65 lat.

O śmierci Skóry poinformowali jego współpracownicy ze Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Naukowiec zmarł nagle w nocy z piątku 12 lutego na sobotę 13 lutego. 
Profesor był od wielu lat dyrektorem placówki UG na Półwyspie Helskim. Badał faunę i florę Morza Bałtyckiego, prowadził program ochrony fok szarych i morświnów. Dzięki swojej działalności znany był na całym wybrzeżu. Na świecie był uznawany za wybitnego eksperta w dziedzinie biologii oceanicznej. Był członkiem Polskiej Akademii Nauk. Za swoją pracę badawczą otrzymał m.in. Szwedzką Nagrodę Bałtyku.
Krzysztof Skóra urodził się 30 września 1950 r. Ukończył oceanografię na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego. Fokarium w Helu założył w 1999 roku. To miejsce badań i ochrony populacji fok szarych, ale także placówka licznie odwiedzana przez turystów.
 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top