MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

List do EKOSu

52d9920557a36 o

 

 

Szanowni Państwo

Dziękuję serdecznie za niezmiernie miłe słowa Klubu Publicystów Ochrony Środowiska, skierowane do mnie z okazji rozstania się z Aurą przez naszego Przyjaciela Kol. Krzysztofa Walczaka. Zorganizowanie Aury w latach 70-tych było formalnie rozszerzeniem działalności krakowskiego ośrodka naukowego zajmującego się ochroną przyrody. Do nich należeli między innymi: prof. W.Szafer, prod. W.Goetel i prof. S.Myczkowski, którego przyjęliście Państwo za swojego patrona.
Już w 1973 roku prof. Wiktor Boniecki - ekonomista i prezydent Krakowa - napisał "Technicy przekształcają środowisko i robią przy tym dużo szkód. Winni to robić zgodnie z prawami natury". Ale wówczas nie było to łatwe bo były inne priorytety: odbudowa kraju, rozwój przemysłu: górnictwa, hutnictwa i przemysłu chemicznego. Celem Aury było ukazywanie i piętnowanie szkodliwej działalności, w wyniku której pogarszała się jakość wód w naszych rzekach i narastała wielkość emisji zanieczyszczeń wyrzucanych do atmosfery. Dlatego z radością i nadzieją witaliśmy sojuszników (EKOŚ, PKE, GAJA) wspierających ogólny ruch społeczny na rzecz ochrony środowiska. Również i my spotykaliśmy się z dużą sympatią i życzliwością wielu osób (m.in. I.Jacyna, K.Forowicz, K.Walczak) którym składamy serdeczne podziękowania.

Z wyrazami szacunku
Edward Garścia

 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top