MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Konferencja prasowa EKOS-u

 

Baner 2

20 000 złotych –  tyle wynosi pierwsza nagroda w konkursie dziennikarskim “Dziennikarze dla klimatu” organizowanym przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy współpracy z Ambasadą RFN w Polsce oraz Deutsche Bundesstiftung Umwelt – DBU. 
Zapraszamy na konferencję prasową, którą inaugurujemy konkurs. Konferencja odbędzie się 29 marca br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej przy ul. Brackiej 6/8.
Do udziału w konferencji zaproszeni zostali:
  • prof. dr hab. Maciej Nowicki – dwukrotny minister środowiska, prezydent szczytu klimatycznego COP14 w 2008 roku w Poznaniu, przewodniczący jury konkursu,
  • Tomasz Chruszczow – uczestnik i negocjator szeregu ostatnich konferencji COP,
  • dr Andrzej Kassenberg – współtwórca Instytutu na rzecz Ekorozwoju, członek jury konkursu,
  • red. Krystyna Forowicz  wiceprezes EKOS-u, członek jury konkursu.
Podstawowym celem konkursu jest popularyzacja działań na rzecz ochrony klimatu. Konkurs ma za zadanie wyróżnić prace dziennikarzy dotyczące tematyki ochrony klimatu nie tylko w skali makro, ale również w skali lokalnej, promować nowatorskie rozwiązania mające istotny wpływ na przeciwdziałanie niekorzystnym zjawiskom klimatycznym. W sposób przystępny i zrozumiały (ale niebanalny) uświadamiać o zagrożeniach klimatycznych, takich jak powodzie czy huragany, których siła i liczba rośnie.Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu – zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych – może być zastępowanie kopalnych surowców energetycznych odnawialnymi źródłami energii. Ale też nasze codzienne działania mogą przyczynić się do ograniczenia zmian klimatycznych i ich negatywnych skutków.
 
Więcej informacji:
telefon: 602 271 271
 
Po konferencji zapraszamy na lunch.
 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top