MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Social Carbon Offset

Zaproszenie wszyscy final Strona 1

 

Serdecznie zapraszamy na konferencję
Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych
Social Carbon Offset
20 czerwca 2016 r.
Warszawa, Centrum Zielna, ul. Zielna 37
 
Spotkanie dla wszystkich świadomych  wyzwań  dzisiejszego  świata.  Zarówno  środowiskowych, jak i społecznych. Dla wierzących w innowacje i biznes, który może zmienić świat, a także dla tych, których trzeba do tego dopiero przekonać. Dla przedsiębiorców, przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji prospołecznych.
Prosimy o rejestrację na spotkanie do dnia 15 czerwca 2016 r – formularz dostępny TUTAJ
Podczas spotkania dowiecie się w jaki sposób biznes reaguje na jeden z najpoważniejszych kryzysów współczesnego świata. Poznacie firmy, które świadome swego wpływu na środowisko i lokalne społeczności już od dawna podejmują odpowiednie działania. Zaprezentujemy innowacyjne   narzędzie   umożliwiające   jednoczesną   odpowiedź   na   problemy   środowiskowe i społeczne. Narzędzie, którego zastosowanie przynosi bezpośrednie korzyści dla przedsiębiorstw, a także dla instytucji prospołecznych współpracujących w ramach projektu.
Podczas naszych warsztatów otrzymacie mnóstwo pozytywnej energii, którą sami wyzwolicie uczestnicząc w rozgrywkach w przygotowanej strefie gier.
Wśród naszych propozycji m.in.:
 • SustainableBusinessValueGame,którejcelemjestbudowanieumiejętności strategicznego zarządzania csr,
 • Remiks energetyczny, dyskusyjna gra korporacyjna zachęcająca do rozmowy o polskim miksie energetycznym.
Będzie również przestrzeń gier planszowych dla zrównoważonego rozwoju!
Program konferencji
Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych. Social Carbon Offset.
Miejsce: Centrum Zielna, ul. Zielna 37, Warszawa Data: 20 czerwca 2016 r.
 • 10.15 Otwarcie konferencji, Joanna Mieszkowicz, Prezeska Fundacji Aeris Futuro
 • 10.20 – 10.30 10 lat doświadczeń w offsetowaniu emisji CO2Joanna Mieszkowicz, Prezeska Fundacji Aeris Futuro
 • 10.30 – 11.00 Biznes a polityka klimatyczna. Interakcje, zagrożenia, możliwości. dr hab. Zbigniew Karaczun, profesor SGGW, Przewodniczący Rady FAF
 • 11.00 – 12.00 Panel dyskusyjny: Biznes prekursorem innowacji społeczno-środowiskowych. Marta Kałuska, Yves Rocher Beata Stefaniuk, UPS
 • 12.00 – 12.45 Social Carbon Offset. Innowacyjne narzędzie dla odpowiedzialnego biznesu. Wojciech Stępniewski, Wiceprezes Fundacji Aeris Futuro, Marcin Cholewa, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN
 • 12.45 – 13.30 Lunch
 • 13.30-15.00 Warsztaty
  • Strefa gier: Pobudź się. Kreatywność – wyobraźnia – umiejętności menadżerskie.
  • Strefa SCO: Kalkulator śladu węglowego Twojego przedsiębiorstwa
Social Carbon Offset (SCO) to innowacyjne narzędzie wsparcia instytucji prospołecznych poprzez offset emisji gazów cieplarnianych w formie inwestycji w zieloną energię.
Narzędzie dedykowane jest przedsiębiorstwom, które dzięki dostępnemu kalkulatorowi emisji mogą obliczyć „ślad węglowy” swojej działalności lub swoich produktów oraz dokonać jego rekompensaty przez inwestycje w instalacje odnawialnych źródeł energii skierowane do instytucji prospołecznych, a także wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych borykających się z problemem ubóstwa energetycznego. Instytucjom i podmiotom realizującym cele społeczne m.in. ośrodkom edukacji, domom pomocy społecznej, osiedlom socjalnym, domom dziecka i innym placówkom często prowadzonym przez podmioty ekonomii społecznej, bądź organizacje pozarządowe, a także wspólnotom i spółdzielniom mieszkaniowym zagrożonym zjawiskiem ubóstwa energetycznego.
SCO to korzyści dla przedsiębiorstwa – począwszy od realnych oszczędności uzyskanych przez minimalizację zużycia energii i paliw, poprzez kreowanie proekologicznego wizerunku, aż po nawiązanie dobrych relacji z partnerami biznesowymi, spełnienie wymogów CSR oraz pozyskanie nowych, świadomych ekologicznie klientów.
SCO to również pozytywne oddziaływanie społeczne - wsparcie otrzymują instytucje prospołeczne, których placówki borykają się z wieloma problemami, w tym także finansowymi. Współpraca w ramach SCO umożliwia im pozyskiwanie własnej, zielonej energii, dzięki czemu w znacznym stopniu ograniczone zostają koszty związane z zakupem i użytkowaniem energii.
SCO to odpowiedź na pogłębiające się zmiany klimatu – kolejny krok na drodze do gospodarki niskoemisyjnej. Działamy na rzecz poprawy efektywności energetycznej poprzez zmniejszanie zużycia energii i zwiększanie udziału odnawialnych źródeł w krajowej produkcji energii – ograniczona zostaje emisja CO2 i innych gazów szklarniowych.
Dzięki jednemu innowacyjnemu narzędziu jakim jest Social Carbon Offset realizowane są zarówno cele środowiskowe jak i społeczne.
Więcej informacji na www.carbonoffset.pl i www.aerisfuturo.pl

 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top