MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Tajemnice flory Matki Ziemi

 
 DSC1769
 
Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS zorganizował 14 czerwca konferencję „Rośliny, czyli tajemnice flory Matki Ziemi”. Dr nauk biologicznych Patryk Anioł opowiadał o ciekawostkach świata roślin: kwiecie śmierci, roślinach starych, wielkich, małych i cenniejszych niż złoto.  Otóż oliwa oliwie nie równa. Tak naprawdę swoje wspaniałe właściwości posiada tylko pozyskiwana z owoców co najmniej 50 letnich gajów oliwnych. Olej arganowy zwany jest płynnym złotem Maroka pochodzi z drzew arganii żelaznej. To endemit z rejonu Sus w południowym Maroku  Dlatego  jest jednym z najbardziej cenionych i najdroższych  olejów na świecie, po który sięgają bogate koncerny kosmetologiczne. Z kolei myszopłoch kolczysty jest rośliną, która przepędza myszy oraz …cellulit, pobudza mikrokrążenie.  – Naukowcy szacują, że na całym świecie znane nauce jest 390 tys. roślin, z których ok. 20 tys. wykorzystywanych jest w medycynie i kosmetologii. Co roku odkrywane są   nowe gatunki roślin naczyniowych, głównie  w Australii, Brazylii i Chinach – w świat bogactwa natury wprowadzał nas dr Anioł.
 
 DSC1767 
O tym jakie działanie ma resweratrol i procjanidyna zawarte w oleju z pestek winogron i  kremach Linii Paradoxe firmy Beaute Pacifique, których używają koronowane głowy – mówiła Bogusława Witer, prezes Derm-Service Pologne.. – Do wyprodukowania  małego słoiczka kremu Paradoxe zużywa się takiej ilości winogron, która służy do wyprodukowania 600 butelek wina.  W jednym pojemniczku Serum Paradoxe zamkniętych jest 3600 butelek wina. A i nasza  zwykła kuchenna marchew to prawdziwa bomba najprzeróżniejszych substancji aktywnych.  Jej nasiona działają odmładzająco na skórę, nawilżają ją i regenerują . Ciekawostką jest i to, że 50 filiżanek herbaty roibos – wyciągu z liści czerwonokrzewu z regionu Kapsztadu,  można zamknąć w jednej tabletce, która doda nam skrzydeł na cały dzień pracy.  Znieczulecznik lub elektryczna jeżówka nazywana „rośliną od bólu zęba” działa jak botox  tyle, że   „ziołowy ”,  nie powoduje skutków ubocznych. Po wykładach można było poddać się unikatowym badaniom USG skóry i  indywidualnie  dobrać  odpowiednie kosmetyki medyczne.
 
 DSC1786
KF

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top