MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

#DayofPeace

P1011890

Błękitny Marsz ONZ w Warszawie dla pokoju i zrównoważonego rozwoju

W sobotę 24 września ulicami stolicy przeszedł Błękitny Marsz ONZ. Na zaproszenie p. Marioli Ratschka, dyrektora Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie prezes Klubu Publicystów Ochrony Środowiska Robert Borkacki reprezentował EKOS podczas tego wydarzenia.

2

 

Z komunikatu ONZ: "Tegoroczny marsz nawiązuje do Międzynarodowego Dnia Pokoju #DayofPeace obchodzonego 21 września oraz 16. Celu Zrównoważonego Rozwoju: „Pokój, Sprawiedliwość i Silne Instytucje”. (...) Świat stoi w obliczu ogromnych wyzwań, począwszy od szeroko rozpowszechnionego ubóstwa, zwiększających się nierówności, braku szans na prowadzenie lepszego życia w dobrobycie, po zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi i degradację środowiska". Tak komentował to wydarzenie jeden z organizatorów spotkania: "- To drugi marsz w Warszawie. Na czele pierwszego, który także odbył się w Warszawie, stał Somalijczyk z polskim obywatelstwem, który miesiąc później został zamordowany w Somalii. To pokazuje jak ważne są sprawy walki z przemocą na świecie. To dotyczy nas wszystkichna co dzień (..)
Pytanie - czym jest pokój? Pokój w XXI wieku to nie jest tylko brak wojny. To działanie każdego z nas na rzecz zrównoważonego współżycia z ludźmi wokół nas. To oznacza ochronę środowiska, dbanie o czystość wody i powietrza, walkę z ubóstwem i wykluczeniem. Ten pokój jest strasznie skomplikowany i trudny. Wymaga aktywności i świadomości".

o

P1011880

P1011845

3

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top