MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Zmarła Wanda Jabłońska

Straciliśmy Wielką Przyjaciółkę

Zmarła Wanda Jabłońska

Obrazek4

Chcieliśmy Ją zaprosić na majowe seminarium o drzewach do Warszawy. Nie zdążyliśmy. Niestety, już nigdy nie dojedzie ze swojej Łodzi do stolicy. Otrzymaliśmy ze Stowarzyszenia Film-Przyroda-Kultura, którego była Założycielką i wieloletnim Prezesem, smutną wiadomość: 10 kwietnia br. zmarła Wanda Jabłońska. To dzięki Niej i Jej niezwyklej energii i zaangażowaniu powstało wiele filmów przyrodniczych, a ich autorzy zdobywali uznanie na przeglądach i festiwalach. 

Wada była nie tylko naszą klubową Koleżanką, bardzo zaangażowaną w sprawy Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „EKOS”, ale również naszą serdeczną, bardzo cenioną i lubianą Przyjaciółką. Bardzo dużo nas nauczyła Swoją osobą i swoją wspaniałą Twórczością.
Odchodzą od nas niespodziewanie Ludzie Wielcy, ale zostają w naszych sercach i wdzięcznej pamięci. No i zostaje Ich wspaniałe dzieło tworzenia. Niestety Klub „EKOS” znowu poniósł Wielką Stratę i - niezależnie od wiary, światopoglądu i przekonań - bardzo trudno nam się z tym pogodzić.
Będzie nam Ciebie, Wandeczko, bardzo brakowało w czasie naszych sesji reporterskich po kraju. Przecież zawsze, jak tylko mogłaś, nam towarzyszyłaś...

Zarząd Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „EKOS”

Filmografia Wandy Jabłońskiej: http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=1190762

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top