MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Wideokonferencja

pl pcd it monitor pl monitors sg monitors C27F591 004 L Perspective White ps

Wideokonferencja prasowa ONZ: Jak chronić oceany i morza przed katastrofą?

Ośrodek informacji ONZ w Warszawie zaprosił Klub EKOS i zwrócił się z prośbą o rozpropagowanie Wideokonferencji prasowej ONZ: Jak chronić oceany i morza przed katastrofą? Odbiorcami są dziennikarze, ale w wydarzeniu mogą również uczestniczyć przedstawiciele NGO.

Zainteresowanych prosimy o przekazanie informacji na e-mail klubowy: zarzą Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i adres ONZ: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Podczas wideokonferencji będziemy się łączyć z siedzibą główną ONZ w Nowym Jorku. Termin:  24 maja (środa) o godz. 15:00 w siedzibie Ośrodka przy ul. Pięknej 19 w Warszawie. W wideokonferencji wezmą udział: Peter Thomson, przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego ONZ, Andrew Hudson z Programu NZ ds. Rozwoju (Head of Water and Ocean Governance Programme, UN Development Programme - UNDP). Moderator: pan Damian Cardona z Departamentu ONZ ds. Informacji Publicznej (Chief of Communications Campaigns Service, UN Department of Public Information). Jest tylko jeden globalny ocean, którego wody pokrywają 70% powierzchni Ziemi. Szacuje się, że w samym Morzu Bałtyckim ok. 10 procent powierzchni dna to pustynie morskie, czyli obszary pozbawione życia. Oceany i morza są zagrożone w wyniku działań człowieka. Odpady plastikowe zabijają rocznie 1 mln ptaków morskich, 100,000 ssaków morskich i niezliczoną liczbę ryb. Ma to negatywny wpływ na życie i dobrobyt ludzi. Potrzebujemy pilnych działań, by ograniczyć zanieczyszczanie naszej planety, w tym 80% zanieczyszczeń mórz. W dniach 5-9 czerwca 2017 r. w Nowym Jorku odbędzie się Konferencja na Temat Oceanów pod hasłem ‘Nasze oceany, nasza przyszłość’, podczas której omawiana będzie kwestia gwałtownie pogarszającego się stanu oceanów. W konferencji wezmą udział państwa członkowskie ONZ, przedstawiciele systemu Narodów Zjednoczonych, organizacji międzyrządowych i organizacji pozarządowych, sektora prywatnego oraz świata akademickiego i nauki. Będzie to pierwsza w historii konferencja poświęcona oceanom i morzom. Uczestnicy podejmą dialog, opracują trwałe rozwiązania i zmobilizują działania przeciwdziałające drastycznemu pogarszaniu stanu oceanów i mórz. Omówią dotychczasowy postęp w realizacji 14. Celu Zrównoważonego Rozwoju: Chronić oceany, morza i zasoby morskie oraz wykorzystywać je w sposób zrównoważony (zobacz http://www.un.org.pl/cel14, Agendę na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju http://www.un.org.pl/agenda-2030-rezolucja)

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top