MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Spotkajmy się na Błękitnym Marszu Pokoju w Warszawie


Ośrodek Informacji ONZ zaprasza do udziału w Błękitnym Marszu Pokoju, którego hasło przewodnie brzmi: #ChcePokojuNaSwiecie. Marsz odbędzie się w sobotę 10 czerwca 2017 r. o godz. 14.00, przy zbiegu ulic Nowego Światu (nr 18) i Smolnej w Warszawie. Trasa przemarszu (1,8 km) będzie biegła wzdłuż Traktu Królewskiego i zakończy się na Krakowskim Przedmieściu przy Kościele Wizytek w Warszawie.

 

Błękitny Marsz Pokoju poprowadzi Martyna Wojciechowska, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, podróżniczka, autorka wielu książek oraz przyjaciółka ONZ i orędowniczka praw człowieka. Do udziału w marszu zaproszono osoby znane ze świata kultury, nauki, biznesu, mediów i sportu oraz całą „Rodzinę ONZ w Polsce”: IOM, UNHCR, WHO, UNEP/GRID, UNICEF i UNESCO oraz Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Organizatorzy tak zachęcają do pojawienia się na marszu: "Celem marszu jest promowanie praw człowieka i solidarności międzyludzkiej na rzecz pokoju na świecie. Pokój to coś więcej niż odłożenie broni na bok. Pokój to budowanie globalnego społeczeństwa, w którym ludzie żyją wolni od ubóstwa i wspólnie czerpią korzyści z osiągnięć. Pokój to wspólny rozwój i wzajemne wspieranie się w jednej światowej rodzinie. Tylko dzięki naszym wspólnym działaniom możemy sprawić, by świat był bezpiecznym domem dla przyszłych pokoleń. Każdy z nas może przyczynić się do pokoju na świecie, wystarczy powiedzieć stop przemocy w domu, w szkole i w swojej społeczności. Dlatego każdy z nas powinien pamiętać, że pokój na świecie zaczyna się w nas samych! Pokój jest wyzwaniem, jeżeli tak jak my, chcesz pokoju na świecie, podejmij je z nami! Weź udział w marszu".
 
Więcej: http://www.unic.un.org.pl/unic-activities/blekitny-marsz-pokoju-2017/3062


Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top