MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Pożegnanie przyjaciela

IMG 20170627 183642

 

Warszawa  będzie w moim sercu

Dr Lukas Wasielewski, attaché prasowy Ambasady Republiki Federalnej Niemiec kończy swoją czteroletnię misję w Warszawie. Z tej okazji ambasador Rolf Nikel  zaprosił dziennikarzy do w swojej rezydencji  27 czerwca.  Mogliśmy nie tylko osobiście pożegnać  pana Lukasa Wasielewskiego, powspominać dobre chwile współpracy, ale też poznaliśmy panią Christinę Wegelein, która zastąpi go na tym stanowisku. – Warszawa zawsze będzie w moim sercu – mówił pan Lukas Wasielewski, dziękując dziennikarzom i  pracownikom Ambasady za wspólne spędzone lata pracy,  i  jak podkreślił: – Jestem  przekonany, że była to  współpraca dla lepszej przyszłości Polski i Niemiec. Przyznał, że będzie miło i ciepło wspominał ten czas. Także dlatego, że tu spotkał swoją miłość życia, co wywołało uśmiech stojącej obok niego małżonki  (naszej rodaczki) i wraca do domu z małym, dwuletnim warszawiakiem.

Dla Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS pan Lukas był szczególnie ważną osobą. Łączyły nas sprawy ekologii. Wspierał nasz konkurs  „Dziennikarze dla Klimatu”, który organizujemy wspólnie z Ambasadą Niemiec i Fundacją DBU od 2013 r. W tym roku będzie jego 5 edycja. Był też częstym gościem na naszych konferencjach, doradzał, pomagał i wspierał nowymi pomysłami, zawsze miał dla nas czas. Pani  Christina Wegelein już zdążyła wiele dobrego o konkursie usłyszeć od pana Lukasa. Przyznała, że objęcie stanowiska po Panu Lukasie będzie dla niej dużym wyzwaniem. A że w Polsce czuje się jak w domu, to i my  naszą współpracę z panią Christiną  widzimy  w ciepłych barwach.  Tym bardziej, że jest  pan ambasador Rolf Nikel  i niebawem, bo już w listopadzie spotkamy się w Wielkiej Sali Balowej Zamku Królewskiego na wręczeniu nagród konkursowych. Może i przyjedzie z Niemiec na tę uroczystość dr Lukas Wasielewski?

KF

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top