MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Jola Kamieniecka nie żyje

Jola Kamieniecka 2

 

Z wielkim smutkiem żegnamy Jolę Kamieniecką
Niestety, od pewnego czasu wiedzieliśmy, że nie jest dobrze. Ale wierzyliśmy i mieliśmy nadzieję. Do ostatniego dnia stycznia tego roku. Odeszła nasza Koleżanka, Przyjaciółka, bardzo blisko związana z wieloma osobami członkami naszego Klubu, członek Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS, aktywnie wspierająca naszą działalność.
W tym gronie widzieliśmy się ostatnio z Jolą Kamieniecką w listopadzie minionego roku na gali konkursu „Dziennikarze dla Klimatu”. Była radosna, choć oznaki choroby zwiastowały coś niepokojącego.
Przegrała tę walkę, ale nie przegrała życia. Dla polskiego ruchu ekologicznego, dla środowiska ludzi, którzy zajmują się zawodowo szeroko rozumianą ekologią, Jola Kamieniecka pozostanie w pamięci przede wszystkim jako autorka i współautorka dokumentacji i koncepcji rozwoju turystyki na obszarach chronionych, jako ekspert ds. wdrażania zasad turystyki przyjaznej środowisku oraz twórczyni portalu www.natura2000.org.pl „Natura 2000 a turystyka”. Była inicjatorką i koordynatorem wielu projektów na rzecz rozwoju ekoturystyki i ekologizacji gospodarki turystycznej, zwłaszcza na terenach wiejskich.
Umieściła kiedyś na swojej stronie słowa Marka Twain’a: „Za 20 lat bardziej będziesz żałować tego czego nie robiłeś, niż tego co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpiecznie przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj.” Wielka szkoda, że ta podróż tak się wcześnie zakończyła.

Żałobna msza św. odbędzie się 6 lutego o godz. 13:00 w kościele św. Michała Archanioła, ul. Puławska 95, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu Stare Powązki (IV brama).

Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele z „EKOS-u”

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top