MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Wystawa

Wystawa „Promocja Dobrych Praktyk – Mazowsze”


Wystawę dziesięciu zdjęć na posterach o wymiarach 1,5 na 2 metry przygotował Społeczny Instytut Ekologiczny z siedzibą w Warszawie, w którym działają członkinie EKOS-u: Ewa Sieniarska, Elżbieta Priwieziencew, Iza Byszewska, Jolanta Zientek-Varga.

Wystawa stanowi część projektu „Unia Europejska dla Zrównoważonego Rozwoju – Promocja Dobrych Praktyk”, realizowanego w dziesięciu województwach przez pozarządowe organizacje ekologiczne zrzeszone w Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć.

Wystawa przedstawia dziesięć wybranych przez Społeczny Instytut Ekologiczny projektów, zrealizowanych w miastach i wsiach Mazowsza przez samorządy lokalne i organizacje pozarządowe, przy wsparciu pochodzącym ze środków strukturalnych. Wdrożone projekty służą zrównoważonemu rozwojowi. Projekty te mogą znaleźć się w Bazie Dobrych Praktyk Unii Europejskiej. Aktualnie zawiera ona 50 modelowych projektów dostępnych na stronach internetowych Koalicji POE (polskich organizacji ekologicznych) na rzecz funduszy unijnych (www.koalicjafs.org.pl).

Dotychczas zdjęcia prezentowane były w Warszawie, Płońsku i Serocku. Od 11 do 25 listopada br. można je oglądać w Białobrzegach nad Pilicą. Przez kolejne dwa tygodnie zdjęcia będą prezentowane w Sierpcu.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top