MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Międzynarodowy Dzień Lasów. Lasy i zrównoważone miasta

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Lasów rozpoczęła konferencja prasowa z udziałem m.in. wiceministra środowiska Sławomira  Mazurka, dyrektora generalnego Lasów Państwowych Andrzeja Koniecznego i dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosława Markowskiego (Warszawa, Centrum prasowe PAP, 20.03.2018 r.).

 Tematy poruszone podczas konferencji to: wielofunkcyjna i zrównoważona gospodarka leśna a presja miast na lasy, Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Warszawskie jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie warszawiaków na ofertę rekreacyjno-kulturalną oraz udostępnianie lasów mieszkańcom stolicy. Omówiono również efekty akcji BiegamBoLubięLasy oraz zaprezentowano ofertę edukacyjną Lasów Miejskich i działalność Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt. Został takze przedstawiony program wykupu i zalesień gruntów przez KPN oraz jego znaczenie dla ochrony przyrody. Na zaproszenie Lasów Państwych, organizatora konferencji w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS: prezes Robert Borkacki oraz wiceprezesi: Krystyna Forowicz-Domalska i Paweł Wójcik. Święto obchodzone co roku w dniu 21 marca jest doskonałą okazją do przypomnienia o istotnej roli lasów oraz ich niebagatelnego wpływu na środowisko i globalny klimat. Jest to także możliwość podniesienia świadomości wśród społeczeństwa na temat prowadzenia zrównoważonej gospodarki leśnej.

 

 

 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top