MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

NAGRODY DLA DZIENNIKARZY EKOS

Nagroda ekologiczna „Zielony Laur”

 Zielony Laur Jacek Zyśk

18 października 2018 r., w Pałacu Staszica PAN w Warszawie, odbyła się gala wręczenia nagrody ekologicznej „Zielony Laur” w konkursie organizowanym od 13 lat przez Polską Izbę Gospodarczą „Ekorozwój”. Kapituła Konkursu, której przewodniczy prof. dr Marek Gromiec przyznała w kategorii Nagrody indywidualne nagrodę red. Jackowi Zyśkowi, za rzetelne publikacje na łamach pism ekologicznych („Środowisko”, „Odpady i Środowisko”, „Prawo i Środowisko”), których jest redaktorem naczelnym od ponad 25 lat. 

 

Druga edycja konkursu „Eko Dziennikarz” 

Zdjęcie laureatów konkursu Eko Dziennikarz

Dziennikarze z redakcji Programu 1 Polskiego Radia, miesięcznika „Środowisko” oraz magazynu branżowego „Wodociągi-Kanalizacja” i Portalu Komunalnego odebrali 23 października nagrody Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w drugiej edycji konkursu „Eko Dziennikarz”. Laureatów ogłoszono podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu.

– W tym roku wpłynęło ponad 150 materiałów, po ocenie których przyznaliśmy cztery wyróżnienia – powiedział rzecznik prasowy NFOŚiGW Sławomir Kmiecik. NFOŚiGW przewidział w konkursie pulę nagród w wysokości 15 tys. zł. Nagrodzono: Dariusza Kwiatkowskiego – dziennikarza Programu 1 Polskiego Radia, Aldonę Zyśk i Jacka Zyśka – redaktor i redaktora naczelnego miesięcznika „Środowisko” oraz Kalinę Olejniczak – publikującą w branżowych mediach wydawnictwa Abrys (redaktor prowadząca miesięcznika „Wodociągi-Kanalizacja” oraz dziennikarka Portalu Komunalnego).

Konkurs „Eko Dziennikarz” został ustanowiony w 2017 r. W pierwszej edycji (za publikacje z 2016 r.), wyróżnienia odebrali dziennikarze reprezentujący Polską Agencję Prasową oraz portale teraz-srodowisko.pl i gramwzielone.pl.

 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top