MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Wielka strata „EKOS”-u

Ewa Skupińska zmarła

 

Odeszła red. Ewa Skupińska

Przełom lat 2018/2019, nie zaczął się pomyślnie dla naszego Klubu. Z wielkim smutkiem informujemy, że 30 grudnia 2018 r. odeszła od nas nagle red. Ewa Skupińska, wieloletni członek Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „EKOS”, od 2001 r. do niemal ostatniego dnia grudnia 2018 r., Redaktor Naczelna miesięcznika „Gospodarka Wodna”, wydawanego przez Naczelną Organizację Techniczną NOT.

Nasza serdeczna Przyjaciółka, osoba o niezwykłej wrażliwości i serdeczności, pełna ciepła i radości, emanująca zaletami, które w dziennikarstwie są niezwykle cenione i niestety coraz bardziej umykające: profesjonalizmem, dbałością o dobór słowa, o odniesienie do wiarygodnego źródła, o powołanie się na autorytety w każdej dziedzinie. Zapewne nie tylko te cechy Ewy spowodowały, że z takim powodzeniem i szacunkiem środowiska, kierowała od 18 lat redakcją miesięcznika „Gospodarka Wodna”, najważniejszego czasopisma tej branży.

Dla nas, Członków Klubu „EKOS”, niespodziewane odejście Ewy, jest szczególnie bolesne, bowiem darzyliśmy Ją niezwykłym szacunkiem, przyjaźnią i serdecznością. Tą ostatnią cechą Ewa też emanowała. Serdeczność była Jej przypisana na stałe, była Jej „znakiem firmowym”.

Bardzo trudno nam pogodzić się z nagłym odejściem Ewy…

 

Ewa Skupińska w 1975 r. rozpoczęła pracę w redakcji „Gospodarki Wodnej”, miesięcznika wydawanego od 1935 r. Kolejno była redaktorem działu, starszym redaktorem, od 1986 r. do 2000 r. zastępcą redaktora naczelnego, a od 2001 r. Redaktor Naczelną. Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Wodnych i Melioracyjnych NOT mgr inż. Leszek Bagiński we wspomnieniu o Ewie Skupińskiej napisał: „Była bardzo kreatywnie zaangażowana w działalność środowiska. Aktywnie uczestniczyła w konferencjach, sympozjach i innych spotkaniach i naradach, co umiejętnie wykorzystywała w redagowaniu czasopisma Gospodarka Wodna zapewniając kształtowanie jego treści w dostosowaniu do bieżących problemów nurtujących środowisko gospodarki wodnej. Organizowała wysoko oceniane i cieszące się dużym zainteresowaniem konferencje okolicznościowe z okazji kolejnych rocznic czasopisma Gospodarka Wodna, ostatnio z okazji jego 80-lecia w 2015 r.”.

 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top