MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Nagroda Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „Ekos" w ogólnopolskim konkursie SDP

 mikrofon

15 lutego br. mija termin składania materiałów do konkursu o Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich na najlepsze prace w polskiej prasie, radiu, telewizji i internecie opublikowane opublikowane lub wyemitowane w mediach w roku 2019. Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze, fotoreporterzy i fotografowie. W ramach konkursu SDP prowadzona jest również nagroda Klubu  Publicystów Ochrony Środowiska „Ekos" - nagroda im. prof. Stefana Myczkowskiego, przyznawana za najlepsze publikacje o problemach ochrony środowiska.

Sponsorem „ekologicznej” nagrody dziennikarskiej jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Termy Uniejów Sp. z o. o. w Uniejowie. Nagroda im. prof. Stefana Myczkowskiego - w ramach konkursu SDP - jest przyznawana od roku 1999 za publikacje, programy radiowe czy telewizyjne odgrywające istotną rolę w upowszechnianiu zagadnień związanych z ochroną środowiska. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się dziennikarze m.in. z: TVP, „Gazety Wyborczej”, „Wprost”, „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, I Programu Polskiego Radia, „Newsweek Polska”, „Polityki”, TVN i TVP Kultura. Patronem nagrody jest Stefan Myczkowski (1923-1977), polski botanik i leśnik. Profesor Zakładu Ochrony Przyrody PAN i Wyższej Szkoły Rolniczej w Krakowie, niestrudzony propagator idei ochrony przyrody. Zachęcamy do składania materiałów dziennikarskich do nagrody naszego Klubu!

 

Szczegółowe informacje o konkursie zawarte są w regulaminie

https://sdp.pl/wp-content/uploads/2020/01/Regulamin-Nagrody-SDP-2019.pdf

Karta zgłoszenia:

https://sdp.pl/wp-content/uploads/2020/01/Karta-zg%C5%82oszenia-Nagrody-SDP-2019.pdf

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top