MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

KORONAWIRUS W EKOSIE

coronavirus 4957673 1920 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska „EKOS” pracuje on-line 

Szanowni Państwo,
ze zrozumiałych i niewymagających tłumaczeń względów, zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) oraz Ministra Zdrowia (MZ), Klub Publicystów Ochrony Środowiska „EKOS” także przeszedł na system pracy zdalnej, wykorzystując możliwości jakie daje internet, a przede wszystkim praca w systemie on-line. Odwołane są wszelkie wydarzenia masowe i wykłady otwarte (m.in. wykłady Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem, nad którymi Klub „EKOS” objął patronat medialny). Konferencje prasowe i briefingi dla przedstawicieli mediów, w których uczestniczą członkowie Klubu „EKOS”, organizowane są przez stosowne instytucje przy zachowaniu środków ostrożności zalecanych przez GIS oraz MZ, w celu zminimalizowania skutków i zagrożeń pandemii.
Mimo trudnych, nigdy dotąd niespotykanych, warunków wykonywania zawodu dziennikarza, publicysty i wydawcy, czynimy wszystko, aby starannie i rzetelnie wykonywać nasz zawód, nasze powołanie wobec społeczeństwa. Uczestniczymy w konferencjach prasowych, briefingach, wydajemy czasopisma i reagujemy na wydarzenia. To jest nasz obowiązek, tym bardziej że traktujemy pandemię koronawirusa jako przykład zagrożenia środowiskowego, które ma i będzie mieć wpływ na ekosystem życia człowieka na naszej planecie.
Zarząd i członkowie Klubu „EKOS” wyrażają przy tym solidarność i uznanie przede wszystkim dla służb medycznych w Polsce, które stoją na pierwszej linii przeciwdziałania pandemii i ponoszą największy trud w zmaganiach z tym niewidzialnym, ale realnym i potencjalnie niebezpiecznym i śmiertelnym zagrożeniem.
Jako dziennikarze, publicyści i wydawcy, zajmujący się zagadnieniami środowiska, jesteśmy do Państwa dyspozycji (za pośrednictwem adresów e-mail), służąc także naszą wiedzą o zagrożeniach środowiskowych.

Zarząd
Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „EKOS”

 

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top