MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

WALNE ZEBRANIE KLUBU EKOS

29 marca br. odbyło się Walne Zgromadzenie Klubu Publicystów Ochrony Środowiska EKOS działającego przy ZG SDP. Podczas zebrania podsumowano kadencję 2006-2010 i wybrano nowe władze Klubu.


Klub EKOS istnieje od 28 lat i zrzesza ok. 80 dziennikarzy prasy, radia i telewizji specjalizujšcych się w tematyce ochrony środowiska. Klub posiada własnš stronę internetowš (www.ekos.org.pl), własne logo i legitymację prasowš. W minionej kadencji odbyło się 17 sesji wyjazdowych zorganizowanych przez Klub także ok. 10 seminariów i konferencji poświęconych bieżšcym problemom ochrony środowiska w naszym kraju. W 2008 roku EKOS, obchodził 25-lecia. Uroczysta gala odbyła się w siedzibie SDP.
Podczas Walnego Zgromadzenia wybrano nowe władze Klubu na kolejną 4-letnią kadencję. Prezesem została red. Krystyna Forowicz, a wiceprezesami Paweł Wójcik i Jacek Zyśk. Do Zarzšdu weszli też: Elżbieta Strucka (sekretarz) i Krzysztof Walczak (skarbnik). Przed nowym Zarządem stoją  "obok organizacji sesji i konferencji" dwa istotne zadania: szersze spopularyzowanie działalności Klubu wśród dziennikarzy (odmłodzenie szeregów) oraz nawišzanie kontaktów zagranicznych z podobnymi do naszej organizacjami dziennikarskimi. Postanowiono też w większym niż do tej pory wymiarze wykorzystywać internet, jako narzędzie popularyzowania wiedzy o ochronie środowiska, a także przekazu i wymiany informacji między członkami Klubu.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top