MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Patronat EKOS-u nad wyprawą

1 lipca Polska objęła prezydencję w Unii Europejskiej. Aby uhonorować to wydarzenie Dominik Dobrowolski – wrocławski ekolog i podróżnik w czerwcu zeszłego roku pokonał na rowerze trasę z Wrocławia do Brukseli.

Wyprawę zrealizował pod hasłem "Stop CO2 – Get moving (Rusz się)". Głównym celem wyprawy była promocja zrównoważonego rozwoju, oszczędzania energii i recyklingu - jako najlepszych metod na ograniczanie emisji CO2. Patronat nad wyprawą objęli m.in. Parlament Europejski, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polski Komitet Olimpijski. Wyprawa zakończyła się sukcesem i konferencją prasową przed Parlamentem Europejskim. Okres prezydencji dobiega końca 31 grudnia 2011 roku, po którym Dania przejmuje przewodnictwo w Unii Europejskiej. Dominik i tym razem postanowił to wydarzenie uhonorować ekologiczną wyprawą. Na rowerze w zimie pokona blisko 1000 km trasę.

2 stycznia ekolog i podróżnik wyruszy z wrocławskiego Rynku. Planuje dotrzeć do Kopenhagi 11 stycznia 2012 roku, kiedy w Królewskim Teatrze odbędzie się uroczyste przejęcie od Polski prezydencji. Codzienne relacje z trasy można śledzić na stronie www.cycling-recycling.eu. Wyprawie patronuje Ambasada Danii w Warszawie, a głównym jej partnerem jest Tetra Pak.
Przyłączając się do działań na rzecz ochrony klimatu i redukcji CO2, życzymy Dominikowi powodzenia i „połamania szprych”!  Klub EKOS objął patronat nad tą wyprawą.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top