MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Konferencja prasowa

Szanowni Państwo, Forum Branżowych Organizacji Gospodarczych wraz z Klubem Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zapraszają 5 kwietnia na konferencję prasową.

 

Czy Komisja Europejska zatrzyma rozwój polskiej gospodarki?

Decyzją z dnia 26 marca 2007 roku Komisja Europejska przyznała polskim przedsiębiorstwom o 26,7% mniej uprawnień do emisji gazów cieplarnianych na lata 2008 - 2012 niż przewidywał plan opracowany przez nasz kraj. Oznacza to ograniczenie możliwości rozwoju i modernizacji polskich firm, które poczyniły już i przeprowadzają obecnie znaczące inwestycje skutkujące obniżeniem emisji dwutlenku węgla.

Naszym zdaniem skutkiem takiej decyzji będzie między innymi:

  • wyhamowanie rozwoju gospodarczego Polski,
  • uniemożliwienie zbudowania przez Polskę w tym okresie potencjału redukcyjnego emisji gazów cieplarnianych po 2012 roku,
  • uniemożliwienie prawidłowego wykorzystania Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności,
  • współodpowiedzialność Polski za zobowiązania przyjęte w Kioto przez państwa „Starej Unii” w sytuacji, w której nasz kraj w pełni wywiązał się już z własnych zobowiązań, ponosząc przy tym bardzo wysokie koszty.

Konferencja odbędzie się 5 kwietnia (czwartek) w Warszawie, w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w godzinach 14:00 – 15:00. Po konferencji zapraszamy Państwa na lunch.

Podczas konferencji wystąpią: Andrzej Werkowski - Przewodniczący FORUM CO2, Tomasz Chruszczow, Wiceprzewodniczący FORUM CO2 oraz przedstawiciele branż przemysłowych w nim reprezentowanych.

Prosimy uprzejmie o potwierdzenie obecności e-mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
lub telefonicznie pod numerami (0-22) 538 91 20 lub (0-22) 538 91 42.

 

Serdecznie zapraszamy!

Forum Branżowych Organizacji Gospodarczych (FORUM CO2) zostało zawiązane w dniu 2 czerwca 2005 roku w Warszawie. Głównym celem utworzenia FORUM było zacieśnienie współpracy i skoordynowanie działań branżowych organizacji gospodarczych w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zarządzania uprawnieniami do emisji. Członkami Forum są następujące organizacje: Hutnicza Izba Przemysłowo – Handlowa, Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii, Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie, Izba Gospodarcza Metali Nieżelaznych, Polska Izba Przemysłu Chemicznego, Stowarzyszenie Papierników Polskich, Związek Pracodawców Ceramiki Budowlanej i Silikatów, Związek Pracodawców „Polskie Szkło”.


Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top