MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Konkurs dla dziennikarzy

Konkurs dla dziennikarzy. 1. nagroda - 10 tys. zł. Zgłaszanie prac do 1 maja 2012r.

Już po raz trzeci Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej wręczy wyjątkową nagrodę roku w konkursie IREW. Uhonorowana zostanie nią osoba lub grupa osób, która przedstawi materiał publicystyczny, który – zgodnie z tytułem konkursu – w najbardziej interesujący i rzetelny sposób charakteryzuje energetykę wiatrową. Praca powinna przyczyniać się do popularyzacji idei wykorzystania siły wiatru do produkcji energii elektrycznej, ukazania korzyści ekologicznych, społecznych czy gospodarczych energetyki wiatrowej.
Główna nagrodą w Konkursie jest 10 tys. zł oraz pamiątkowa statuetka. W tym roku po raz pierwszy przewidziano też dwa wyróżnienia i dwie dodatkowe nagrody pieniężne za wyróżnione prace (po dwa tysiące zł).
W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub grupy osób. Zgłoszone do konkursu materiały muszą być opublikowane lub wyemitowane między 1 maja 2011 roku, a 30 kwietnia 2012 roku. Prace można zgłaszać do 30 kwietnia 2012 r. Ogłoszenie zwycięzcy i uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się 22 maja 2012 r podczas Gala Dinner w czasie Konferencji i Targów PSEW.
Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu została pani Agnieszka Molęda za odcinek programu „Eko i Ja” poświęcony energetyce wiatrowej wyemitowany w TV Biznes. Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce 13 kwietnia 2011 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej podczas Gala Dinner VI Konferencji i Targów PSEW „Rynek Energetyki Wiatrowej w Polsce”.
Laureatem pierwszej edycji konkursu został Piotr Cieśliński za artykuł „Zielona wyspa w pępku świata” z Gazety Wyborczej.

Informacje o konkursie znajdują się także na stronie: www.psew.pl

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top