MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Polska za węglem?

9. marca (piątek) br. w Brukseli odbędzie się spotkanie Rady Unii Europejskiej ds. Środowiska, które będzie dotyczyło m.in. zatwierdzenia "Mapy drogowej dojścia do gospodarki niskowęglowej do 2050 r." - czyli dokumentu, w którym określone są zasady przejścia na gospodarkę efektywną energetycznie i przy zmniejszonej emisji CO2. 

Rząd polski stoi aktualnie po stronie przeciwnej, wciąż lobbując za węglem. Zrzeszone w Koalicji Klimatycznej organizacje wystosowały do premiera Tuska list otwarty, w którym apelują o NIE BLOKOWANIE przyjęcia decyzji Rady. Uważamy, że to wydarzenie powinno zostać nagłośnione w mediach, ponieważ po kompletnej kompromitacji, jaką był przygotowany (spóźniony ponad rok!) projekt ustawy o OZE, chroniący firmy energetyczne, który spotkał się z wyraźnym odzewem politycznym (Janusz Palikot), Polska po raz kolejny pozostanie na zacofanej pozycji w Europie - niedość, że nie pójdzie za technologią, to jeszcze powstrzyma jeden z ważnych sposobów na rozwój gospodarczy, nowoczesność i poprawę stanu zdrowia.

List do pobrabnia tutaj.

Marta Szymanek
Media Officer
Sekretariat Koalicji Klimatycznej
Polski Klub Ekologiczny – Okręg Mazowiecki
ul. Mazowiecka 11/16
00 – 052 Warszawa
tel/fax: 22 827 33 70 / 602 525 694
email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top