MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Forum Energetyki Wiatrowej

„Zróbmy razem dobrą Ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii” – apeluje Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej i organizuje 11 kwietnia XIV Forum Energetyki Wiatrowej w Warszawie. Swój udział w spotkaniu zapowiedział między innymi Mieczysław Kasprzak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. PSEW ma nadzieję, że Forum będzie kluczowym – jeśli nie najważniejszym – elementem  konsultacji społecznych ustawy.

Z punktu widzenia producentów zielonej energii ustawa o OZE, to najważniejszy akt prawny, który określi funkcjonowanie odnawialnych źródeł energii w naszym kraju na najbliższe lata. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej organizuje Forum, dzięki któremu przedstawiciele branży będą mogli bezpośrednio podzielić się swoimi wątpliwościami z urzędnikami Ministerstwa Gospodarki, odpowiedzialnymi za ustawę o OZE.

- Ustawa, której projekt poznaliśmy w grudniu, budzi nadal silne emocje w środowisku, Naszym zdaniem, niektóre proponowane zapisy wprost oznaczają zagrożenie rozwoju całej branży OZE w Polsce – mówi Krzysztof Prasałek, prezes PSEW-  Mamy informację, że Ministerstwo Gospodarki dostało ponad 1000 stron uwag do przygotowywanej ustawy, które przesłało kilkaset podmiotów - to pokazuje temperaturę wokół ustawy i potrzebę dalszych konsultacji.

PSEW wierzy, że Forum, które odbędzie się 11 kwietnia, stanowić będzie idealną platformę wymiany poglądów pomiędzy uczestnikami rynku energetyki wiatrowej a przedstawicielami władzy ustawodawczej, a także pozwoli na wypracowanie jak najlepszych rozwiązań dla producentów energii oraz konsumentów.

Energetyka odnawialna ma po swojej stronie coraz więcej argumentów nie tylko środowiskowych, ale także gospodarczych. Już dziś, dzięki energii elektrycznej produkowanej na farmach wiatrowych, do atmosfery nie dostaje się tyle szkodliwych gazów, ile produkuje pół miliona samochodów. Wpływ energetyki wiatrowej na środowisko można porównać też do posadzenia 15 milionów drzew w Polsce. Do 2020 roku, przy sprzyjających rozwiązaniach prawnych, produkcja energii wiatrowej może być nawet 4 razy większa niż obecnie, dając pracę 66 tysiącom ludzi w całej Polsce oraz co roku zasilać gminne budżety w wysokości kilkuset milionów złotych.

Szczegóły, rejestracja i program spotkania dostępne są na stronie www.few2012.psew.pl

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top