MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

Robert Borkacki

ul. Przemysława 34
02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych, wyróżniony przez dziennikarzy za ochronę społecznej własności lasów

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS postanowił przyznawać co roku wyróżnienie osobom, których działalność na rzecz ochrony środowiska szczególnie się wyróżniała. W tym roku statuetkę EKOS-u otrzymał dr inż. Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych, za "ochronę społecznej własności lasów".

pigan

Dyrektor Pigan dziękując za to wyróżnienie podkreślał dużą rolę dziennikarzy ekologicznych w kształtowaniu świadomości społeczeństwa, a to przecież dzięki poparciu całego społeczeństwa leśnikom udało się obronić lasy przed zmianą ich statusu i przejściu Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych, co mogłoby się okazać zgubne.
– Polskie lasy są piękne, warto o nich pisać, o miejscach i ludziach szczególnych, warto, aby dziennikarze byli promotorami polskiego leśnictwa – powiedział Marian Pigan.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top