MAIL BOX

 

 


 

O Klubie EKOS

Klub Publicystów Ochrony Środowiska został utworzony 21 marca 1983 roku jako nieformalna i niezależna organizacja skupiająca dziennikarzy zainteresowanych tematyką ochrony środowiska. Była to inicjatywa samych dziennikarzy z nieżyjącym już red. Juliuszem Zagórskim na czele, którzy chcieli odtworzyć dawny Klub Ochrony Środowiska działający w ramach SDP

 czytaj więcej...

NASZE PATRONATY

 

Logo Unmask Polish 01 FullColor

 

BANER CIS

 

POMOC DLA ALICJI TYSIĄC

 

ALICJA TYSIAC 250px

Zdjęcia z galerii

Kontakt


Klub Publicystów

Ochrony Środowiska

EKOS

ul. Przemysława 34

02-496 Warszawa

 

e-mail: zarzad@ekos.org.pl

Konferencja InE

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Instytutem Kształcenia EKO-TUR zapraszają do udziału w konferencji „Jak edukować i informować o energetyce przyjaznej środowisku - czy edukacja i oświata w Polsce sprostają wymogom niskoemisyjnej gospodarki?”
Konferencja odbędzie się 23 marca 2012 r. godz. 10:00 w EKO-TUR Instytut Kształcenia, Warszawa, Al. Promienistych 6
Prosimy o potwierdzenie udziału do 21 marca 2012 r.
e-mailem lub telefonicznie: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , tel. 22 851 04 02
Konieczność budowania niskoemisyjnej gospodarki to już nie tylko marzenie ekologów, ale twarde wyliczenia ekonomistów. Ciągły wzrost zapotrzebowania na energię oraz szybko wyczerpujące się złoża surowców naturalnych zmuszają rządy i rynki do szukania rozwiązań gospodarczych opartych na alternatywnych źródłach energii. Już wkrótce odbiorca energii może się stać jednocześnie jej wytwórcą, co z pewnością zrewolucjonizuje nie tylko rynek energii.
Nowoczesna gospodarka będzie potrzebowała wyspecjalizowanych w nowopowstających branżach fachowców, ekspertów, doradców i konsumentów. W takim kontekście rodzą się pytania czy my Polacy jesteśmy świadomi nadchodzących zmian? Czy media dostatecznie nas informują? Czy polskie szkolnictwo jest przygotowane na taką zmianę i wystarczająco wyspecjalizowane, aby wykształcić kadry dla wymagającego, konkurencyjnego rynku w obszarze energetyki przyjaznej środowisku? I w końcu, jaką rolę powinny spełnić organizacje pozarządowe w budowaniu świadomości pro środowiskowej w różnych dziedzinach życia?
Konferencja stanowi podsumowanie realizowanego przez Instytut na rzecz Ekorozwoju przedsięwzięcia pod nazwą Z energetyką przyjazną środowisku za pan brat. Uczestnicy konferencji będą mieli również okazję zapoznania się z dorobkiem projektu w postaci publikacji oraz ulotek dotyczących energetyki przyjaznej środowisku wydanych przez Instytut na rzecz Ekorozwoju we współpracy z Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz Instytutem Energetyki Odnawialnej. Otwarta zostanie również wystawa plakatów tematycznych.
Konferencja zorganizowana jest zgodnie ze standardem zielonego wydarzenia.

Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS,

przy Zarządzie Głównym

Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Go to Top